Youtube'daki eğitim içeriklerinden kazanç sağla.

Youtube'da ders videoları mı yayınlıyorsun? Certifyt ile youtube eğitimlerini sertifika programına dönüştür ve ek gelir kazan.

Nasıl Çalışır?
100.000 YouTube izleyicinizden
₺119.800 kazanç elde edin

Youtube eğitimlerini sertifika programına dönüştür

Certifyt'a youtube hesabınla giriş yap. Youtube'da eğitim alanında yayınladığın oynatma listesini seç. Eğitimin için bitirme sınavı hazırla.

Öğrencilerine duyur

Öğrencilerine eğitiminin bitirme sertifikasını Certifyt'tan alabileceklerini söyle. Youtube video açıklamana certifyt.com linki koymak veya oynatma listene bir açıklama videosu eklemek iyi bir fikir olabilir.

Kazanç sağla

Youtube eğitimini tamamlayan ve bitirme sınavında başarılı olan öğrencilerin bitirme sertifikası almaya hak kazanır. Eğitimin için verilen ücretli sertifikalardan para kazanabilirsin.

Sıkça Sorular Sorular

Certifyt, Youtube'da eğitim içeriği üretenler(eğitimciler) ve öğrenciler için gelişmiş bir eğitim platformudur. Certifyt ile eğitimciler hali hazırda Youtube'da yayınladıkları eğitim içeriklerine bitirme sınavı ekleyip sertifika programına dönüştürerek ek gelir elde edebilirler. Öğrenciler bu sertifika programına katılıp Youtube'daki dersleri Certifyt'ın sağladığı dijital eğitim araçları ile tamamlayarak öğrenme kalitesini arttırır ve bitirme sertifikası alarak kariyer gelişimini sağlar.

Youtube'da değerli eğitim içerikleri üreten herkes Certifyt'ta eğitim verebilir.

Yukarıda gördüğünüz Google ile giriş yap butonuna tıklayarak giriş yapın. Açılan sayfada "Yeni Kurs Oluştur" butonuna tıklayın. Kurs oluşturma sayfasında youtube oynatma listelerinizi göreceksiniz, kurs haline getirmek istediğiniz oynatma listesini seçin. Gerekli diğer tanıtım bilgilerini girin. Bitirme sınavınızı oluşturun ve inceleme için gönderin. Kursunuz incelendikten sonra yayına alınacaktır.

Certifyt'a giriş yaparken kullandığınız Google hesabı, youtube hesabınızla aynı olmalıdır. Certifyt youtube hesabınızdan içeriklerinizi otomatik olarak getirecektir.

  1. Certifyt' a giriş yaptığınız Google hesabı Youtube içeriğinizin bulunduğu hesap olmalıdır.
  2. Youtube eğitim içeriklerinizi Certifyt'ta kurs olarak yayınlamak içiniçeriğinizin Youtube'da oynatma listesi olarak yayınlanıyor olması gerekmektedir. İçeriğinizin oynatma listesi olarak yayınlandığından eminseniz yeni kurs oluştur sayfasındaki "Kursunuzu seçin" alt menüsünde bulundan yenile butonuna tıklayın.
  3. Eğer Google ile giriş yaparken "YouTube hesabınızı görüntüleyin" tikini işaretlemediyseniz Youtube eğitimlerinizi Certifyt'a entegre edemeyiz.Certifyt'tan çıkış yapın ve tekrar eğitim ver sayfasından giriş yaparken izin verin.

Evet, tamamen güvenli. Certifyt, Google OAuth ve Youtube api v3 servislerini kullanır. Bu servisler doğrudan Google tarafından sağlanmaktadır. Certifyt Youtube hesabınızla Youtube'un izin verdiği şekilde ilişki kurar. Ayrıca Certifyt'ın Youtube hesabınızda silme - yükleme - değiştirme gibi izinleri yoktur ve hesabınızın şifresi gibi hesabınıza erişim sağlayacak bilgilere erişemez.

Eğitmen Ödemesine Genel Bakış

Certifyt, Youtube'da değerli eğitim içeriklerini herkesle paylaşan, "eğitimin herkes için eşit ve ücretsiz olmasını destekleyen" eğitmenlere, sınava girmek isteyen öğrencilerin ödemeleriyle ek gelir sağlayamı hedefler. Certifyt, eğitmenlerimizin eğitimlerini daha fazla kişiye ulaştırmak ve platformu geliştirmek için eğitmenlerle yapıcı bir ortaklık oluşturmayı hedefler.

Certifyt'da Youtube eğitimlerinizi sertifika programlarına dönüştürmek tamamen ücretsizdir.

Eğitmen ödemelerine genel bakış
  1. Eğitmenler Certifyt'tan ödeme almak için hizmet sözleşmesini kabul etmelidirler.
  2. Eğitim içerikleri sertifika programına dönüşmek için incelemeye gönderilir ve yayınlanır.
  3. Certifyt her ayın sonunda öğrencilerin kurslarınıza yapmış olduğu toplam ödemeden vergi ve komisyonlar çıkarıldıktan sonra net tutarın %50'si eğitmenin şirket(Şahıs, Limited, Anonim vs.) sahibi olması yada olmaması durumuna göre farklı yöntemlerle ödeme bilgilerinize uygun şekilde gönderilir.
    • Eğer eğitmen şirket sahibi değilse: Kazançlarından ekstra stopaj vergisi kesilir. Bu vergi şirket sahibi olan eğitmenlerde uygulanmadığı için şirket sahibi olmayan eğitmenler açısından dezavantajlıdır.
    • Eğer eğitmen şirket sahibi ise: Kazancınız ay sonu kesinleşmiş kazanç olarak Certifyt.com ödeme sayfasında yayınlanır. Kesinleşmiş kazancınız için aynı ay içerisinde Certifyt'ta KDV dahil kesinleşmiş kazancınız kadar fatura düzenlemeniz gerekmektedir. Düzenlediğiniz fatura karşılığında tutar kayıtlı ödeme bilgilerinize uygun şekilde gönderilir. (Aynı ay içerisinde fatura düzenlemediğinizde kazancın tümü Certifyt tarafından vergilendirileceği için gelirlerinizde kayıp yaşanabilir.)
Raporlama

Eğitmenler satışlarını ödeme sayfasından kontrol edebilirler. Bu sayfada her bir satışınız için çeşitli satın alan bilgileri, toplam satış tutarı ve tahmini kazanç gibi bilgileri görüntüleyebilirsiniz.

Lütfen unutmayın:

Certifyt.com'da yayınlanan yazılar yanlızca bilgilendirme niteliğinde olup yazılar ilgili herhangi bir sorumluluk kabul edilmemektedir ve doğruluğu kontrol edilmemektedir.

Bootstrap